Proč nemít životní pojištění?

Každý musí sám na základě skutečností zvážit, jestli uzavře životní pojištění a jaké. Pokud si člověk myslí, že uzavření životního pojištění je nesmysl, že jsou to vyhozené peníze a jen se živí pojišťovny a pojišťovací zprostředkovatelé, pokud je přesvědčen o tom, že jemu se nikdy nic stát nemůže, protože všechna neštěstí se stávají ostatním a jemu se dosud vyhýbala, pak životní pojištění není pro tohoto jedince vhodný produkt.

Proč nemít životní pojištění?
Bohatí lidé životní pojištění nepotřebují.

Je třeba velmi zvážit, jaký je důvod uzavření životního pojištění a je třeba velmi potřeba plánovat a myslet do budoucnosti. Lidem, kteří žijí ze dne na den, od výplaty k výplatě, není životní pojištění určeno. Ono se říká, že životní pojištění není pro každého. A není to myšleno jen z pohledu výše uvedených příkladů, ale i z pohledu pojišťoven. Ačkoli je životní pojištění velmi oblíbeným produktem z hlediska pojišťoven, každý však toto pojištění uzavřít nemůže. Ne každý je pojistitelný a na toto by měli lidé myslet.

V prvé řadě je třeba si uvědomit k čemu vlastně je pojištění a neplést si pojištění se spořením. I když je pravdou, že kapitálová a investiční životní pojištění obsahují i spořící složku, které je zhodnocována. Tento způsob zhodnocení finančních prostředků je spíše pro klienty, kteří jsou konzervativnější a nechtějí zkoušet jiné finanční produkty.

Nicméně od pojištění očekávejte a vyžadujte pojištění. Vždy chtějte být pojištěni a mít kryta určitá rizika, která si vyberete. Chcete-li prostřednictvím pojištění jen zhodnocovat peníze, zvolte jiný finanční produkt, v případě, že trváte na životním pojištění, chtějte takové, které má nižší náklady.Co si myslíte o tom, proč nemít sjednané životní pojištění?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.