Proč nemít životní pojištění?

Každý musí sám na základě skutečností zvážit, jestli uzavře životní pojištění a jaké. Pokud si člověk myslí, že uzavření životního pojištění je nesmysl, že jsou to vyhozené peníze a jen se živí pojišťovny a pojišťovací zprostředkovatelé, pokud je přesvědčen o tom, že jemu se nikdy nic stát nemůže, protože všechna neštěstí se stávají ostatním a jemu se dosud vyhýbala, pak životní pojištění není pro tohoto jedince vhodný produkt.

Je třeba velmi zvážit, jaký je důvod uzavření životního pojištění a je třeba velmi potřeba plánovat a myslet do budoucnosti. Lidem, kteří žijí ze dne na den, od výplaty k výplatě, není životní pojištění určeno. Ono se říká, že životní pojištění není pro každého. A není to myšleno jen z pohledu výše uvedených příkladů, ale i z pohledu pojišťoven. Ačkoli je životní pojištění velmi oblíbeným produktem z hlediska pojišťoven, každý však toto pojištění uzavřít nemůže. Ne každý je pojistitelný a na toto by měli lidé myslet.

V prvé řadě je třeba si uvědomit k čemu vlastně je pojištění a neplést si pojištění se spořením. I když je pravdou, že kapitálová a investiční životní pojištění obsahují i spořící složku, které je zhodnocována. Tento způsob zhodnocení finančních prostředků je spíše pro klienty, kteří jsou konzervativnější a nechtějí zkoušet jiné finanční produkty.

Nicméně od pojištění očekávejte a vyžadujte pojištění. Vždy chtějte být pojištěni a mít kryta určitá rizika, která si vyberete. Chcete-li prostřednictvím pojištění jen zhodnocovat peníze, zvolte jiný finanční produkt, v případě, že trváte na životním pojištění, chtějte takové, které má nižší náklady.Co si myslíte o tom, proč nemít sjednané životní pojištění?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..